Fexobit Uygulamasını İndirin

En iyi deneyim için, mobil uygulamamızı aşağıda yer alan linklerden indirebilirsiniz

Airdrop Nedir?

Kripto para birimleri için Airdrop adlı bir eylem var. Nedir bu neden airdrop? Gökten düşen yağmur damlası gibi bereketli bir olay bu. Sabah uyandığınızda cüzdanlarınızda bir bakmışsınız alım satım yaptığınız yada Hodl ettiğiniz bir token’nın artmış olduğunu görseniz ?

 Ödüllendirmek ve token’a daha fazla dikkat çekmek için yapılan airdrop tam olarak bu diyebiliriz. Kripto paralar üzerinde bu durum sıklıkla olduğu için coinmarketcap üzerinde kirpto airdrop takvimi mevcut.

Bu durum aktif ve çevrimiçi cüzdanlar üzerinde gerçekleşir. Genelde yeni bir ürün çıkarılacağı zaman promosyon mantığında kullanılır. Coinleri daha cazip kılar. Eğer bir coin çıkacaksa yada yeni bir güncelleme gelecekse fork gerçekleşecekse bunun duyurusunu yapar Airdrop için şartlar belirtilir başvuru alımları başlar ve kullanıcılar bu durumdan faydalanabilir.

Tek dezavantajı ise kripto para platformlarında listemeyen çıkan projelerde dağıtılan airdroplar. Kötü senaryo ise bu durumun bir saaadet zinciri çıkma olasılığıdır. Mutlaka böyle durumlarda teknik doküman yani White paper’ın incelenmesi yatırımcılarını ve sosyal medya hesaplarını takip etmek olacaktır. Risk oranını daha düşük bir orana çekmiş olacaksınız.

Tabi ki en güzel avantajı bu gibi airdrop kampanyalarında aldığınız listelenen coinlerin yükselişe geçme olasılığıdır. Eğer airdrop kampanyalarına katılmak istiyorsanız mutlaka duyuruları takip edin…

Etiketler: #airdrop