Fexobit Uygulamasını İndirin

En iyi deneyim için, mobil uygulamamızı aşağıda yer alan linklerden indirebilirsiniz

7 Aralık 2022 Bülten

Makro Bakış

ABD endekslerinde şahin ABD Merkez Bankası (FED) ve resesyon endişesi devam etti. Hizmet sektöründeki güçlü görünüm ve işsizlik verilerindeki durumun korunması sebebiyle piyasalar enflasyonla mücadele etmekte kararlı olduğunu açıklayan FED’den faiz artırımlarını daha fazla sürdürmesini beklemeye başladı. Salı günü Nasdaq %2.01, S&P 500 %1.44 ve Dow Jones %1.03 oranında geri çekildi. Avrupa tarafında Almanya ekim ayı fabrika siparişleri beklentilerin oldukça üzerinde %0.8 oranında büyüdü. Bu veriye rağmen piyasalardaki negatif hava etkili olmaya devam etti ve Avrupa endeksleri salı günü satıcılı bir kapanış yaptı. Bu sabah saatlerinde gelen Çin verileri ise ülke için resesyon endişelerini artırdı. Ülkede ekim ayında ihracat %8.7 oranında gerilerken, aynı zamanda ithalat da %10.6 oranında düştü.


Bugün sabah saatlerinde piyasalarda genel olarak negatif bir görünüm hâkim. Vadeli işlemlerde, ABD endekslerinde yatay bir görünüm bulunurken, Avrupa endekslerinin genel olarak satıcılı bir açılış yapması bekleniyor. Asya piyasalarında ise satıcılı bir görünüm mevcut.


Bugünün veri takvimi de görece sakin geçmeye devam edecek. Bugün Avrupa Birliği (AB) 3.çeyrek GSYİH verisi ve ABD petrol rezerv verileri günün önemli verileri arasında yer alacak.


Kripto Bakış

Kasım ayı geride kalırken en dip seviyelerin indiği benzer döngü yerlerine geldiğimizi sanıyoruz. Dip sinyallerini yaşadığımız bu süreçte yine benzer döngünün konsolidasyon seviyelerinin aynı uzunlukta mı olacağı bir soru işareti. Gerçekleşen piyasa fiyat kapitülasyonunda şu anda %17 düşüş gözlemleniyor. Bitcoin (BTC) sabah saatlerinde 17.000 USD fiyatlanmasını destek alamayarak 16.954 USD’den fiyatlanıyor. Ethereum (ETH) ise 1.250 USD bandında işlem görürken, 1.220 USD seviyelerine günlük grafikte geri çekilme gün sonuna kadar gerçekleşebilir. Fakat Ethereum gün içinde 1.240 USD ve 1.273 USD arasında kısa süreli konsolidasyon sağlamaya da çalışabilir. Ripple’da (XRP) ise 0.40 USD ve 0.41 USD dirençleri önemli. XRP, 0.38 USD bandında konsolide olmaya çalışabilir.Kripto Gündem


  • Chainlik, staking yayınlandı.
  • Warner music group ve Polygon, sanal bir müzik platformu kuracaklarını açıkladı.
  • Binance BFT Marketplace, Ape NFT staking hizmeti başlatacağını duyurdu.
  • Alameda Research’ün bir excel tablosunda şirket portföyü açıklandı.
  • Elon Musk, Twitter'ın Genel Konsey Yardımcısı ve eski FBI ajanı Jim Baker'ı bilgi gizleme nedeniyle kovdu.
  • Birleşik Krallık, kripto düzenleme planlarını sonuçlandırıyor.


YASAL UYARI


Bu bültende yer alan bilgiler, genel nitelikte olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.Kripto varlık ürünleri ve hizmetleri, ciddi fiyat dalgalanmalarına (volatilite) sahip olup varlıkların tümünün kaybedilmesi dahil yüksek derecede risk taşımaktadır. Bu bakımdan bültende kripto varlıklara özel iletilen fiyatlar, veriler, yorumlar ya da grafikler, kişilerin kararlarına dayanak oluşturması hususunda herhangi bir teminat ya da garanti sunmamaktadır. Bülten, yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla hazırlanmıştır ve kripto varlık işlemleri ile ilgili bilinmesi gereken tüm bilgileri veya riskleri içermemektedir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak karar vermeniz, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bültende yayımlanan bilgilerin eksik olması ve/veya güncel olmaması ya da kripto varlıkların doğası gereği taşıdığı risk nedeniyle doğabilecek doğrudan veya dolaylı zararlardan Futurance Finans Teknolojileri A.Ş. ile yöneticilerinin ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.